DHL Express

Przesyłki międzynarodowe dostępne w ponad 700 punktach.

Ponad 700. Tyle punktów nadań międzynarodowych przesyłek ma w Polsce DHL Express. I będą powstawały kolejne. Jaki pomysł biznesowy za tym stoi i kto może skorzystać z tego typu usługi?

Furgonetka DHL stojąca przed Service Point DHL Express

 

Idea usługi

Od blisko dwóch lat DHL Express intensywnie rozbudowuje partnerską sieć punktów nadań przesyłek: DHL Service Point. Jej głównym celem jest uproszczenie wysyłki przesyłek dla klientów indywidualnych. Pomysł chwycił, więc liczba DHL Service Point będzie się powiększać.

„Udział osób nadających przesyłki międzynarodowe w punktach DHL Service Point globalnej sieci DHL Express systematycznie rośnie. Rozbudowując sieć placówek partnerskich DHL Service Point, ułatwiamy klientom nieposiadającym podpisanej umowy z nami oraz osobom indywidualnym, dostęp do naszych międzynarodowych usług ekspresowych. Dzięki nam dokumenty, prezenty lub inne ważne towary naszych klientów dostarczane są najczęściej następnego dnia. Wiemy, że przesyłka lotnicza kojarzy się z najszybszym możliwym terminem dostawy, co w dzisiejszych czasach jest kluczowe dla wielu obszarów biznesu lub klientów indywidualnych.” – powiedział Michał Fafius, kierownik ds. sprzedaży do rynku masowego w DHL Express.

Choć liczba 700 jest imponująca warto zaznaczyć, że w innych krajach Europy tego typu punktów jest więcej. Np. w Wielkiej Brytanii oddziałów DHL Service Point jest ponad 1300.

Lokalizacje

Punkty nadań ulokowane są w centrach handlowych, na dworcach czy biurowcach zapewniając szybkie skorzystanie z międzynarodowych usług ekspresowych przez indywidualnych klientów. Na dodatek na preferencyjnych warunkach. Przesyłkę możemy nadać przed pracą, w trakcie przerwy na obiad albo wracając popołudniem do domu. DHL Service Point przyjmuje przesyłki międzynarodowe do 10 kg, a w cenie transportu jest również jej ubezpieczenie.

Serwis Point DHL Express

Opakowanie przesyłki, możliwe w pięciu rozmiarach (od koperty do kartonu) jest dostępne bezpłatnie w punkcie nadania. Cena uzależniona jest od wielkości przesyłki oraz miejsca docelowego. Jak czytamy na stronie DHL Express: „Opłata naliczana jest w oparciu o dwie proste strefy terytorialne – do krajów na terenie UE i poza Unię Europejską. Na terytorium Unii Europejskiej DHL Express realizuje dostawy przesyłek w ciągu 1-2 dni roboczych, poza Unią – od 1 do 4 dni. Każdy z klientów może samodzielnie śledzić losy przesyłki w systemie Track&Trace, dostępnym na stronach DHL Express.”  Szczegóły oferty dostępne są na stronie dhlexpress.pl

Rozbudowa sieci punktów nadania opiera się na współpracy z firmą Lagardere Travel Retail, która zarządza salonikami prasowymi – Inmedio oraz Relay oraz sklepami typu convenience.

Kto wysyła przesyłki międzynarodowe?

Service point DHL ExpressPopularność DHL Service Point pokazuje zmiany jakie zachodzą w polskiej gospodarce oraz polskim społeczeństwie. Ekspansja zagranicznych firm na polskim rynku ciągle trwa. Zakładane są polskie oddziały zachodnich większych i mniejszych firm. Coraz więcej pracowników wyższego i średniego szczebla zachodnich korporacji pracuje i przebywa w Polsce. Jasne jest więc, że liczba przesyłanych dokumentów firmowych, czy nawet tylko pamiątek i upominków między Polską a zagranicą będzie rosła. A komu najlepiej powierzyć cenne firmowe dokumenty albo pamiątkę z Polski wysyłaną do rodziny na zachodzie Europy? Oczywiście tylko tak renomowanemu dostawcy jak DHL Express. To nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale i wyjątkowego tempa dostarczenia przesyłki.

Mówimy o zachodzie, ale przecież nie brakuje w Polsce również pracowników zza wschodniej granicy. Przybysze z Ukrainy i Białorusi nie tylko chętnie podejmują prace w Polsce, ale również w znacznej liczbie zasilają szeregi studenckiej braci. Oni również mogą liczyć na DHL Service Point.

Emigracja

Dodajmy do tego bardzo dużą grupę Polaków przebywających na emigracji. Ich kontakt z rodziną nie ogranicza się przecież tylko do rozmów na skype czy przelewów bankowych. Przebywający w Polsce ich bliscy – rodzina czy przyjaciele – również wysyłają do nich różnego rodzaju przesyłki kurierskie. To również olbrzymia baza obecnych i przyszłych klientów punktów nadań DHL Express.

Przesyłki międzynarodowe dla e-commerce

Nie zapominajmy również o polskim rynku e-commerce. Obecnie w Polsce działa około 23 tysięcy sklepów internetowych, z których ogromna większość to podmioty średniej wielkości lub po prostu małe. Wysyłają one średnio do piętnastu paczek dziennie. Duża część z nich to firmy rodzinne bądź jednoosobowe sprzedające rękodzieło, rzemiosło artystyczne czy sztukę użytkową nie nastawiane na masową wysyłkę, lecz przeznaczone dla klienta niszowego. Ich potrzeby kurierskie są zwykle bardzo ograniczone. Tego typu firmy nie zawierają długoterminowych umów z firmami transportowymi, gdyż ze względu na ilość wysyłanych paczek zwyczajnie im się to nie opłaca. Więcej o e-commerce tutaj.

Polski rynek e-commerce szacowany jest obecnie na 40 mld zł. Handel internetowy rośnie z roku na roku, o mniej więcej 15 proc. Ekspansja polskich firm e-commerce na rynki zagraniczne ciągle pozostaje nieduża. Ale przecież będzie stale rosła, co pokazują deklaracje właścicieli sklepów internetowych publikowane w corocznym „Raporcie sklepów internetowych Shoper” – więcej tutaj.

Kurier DHL Express ładujący przesyłki do 30 kg

Co rok liczba handlowców planujących działania mających ułatwić handel międzynarodowy rośnie. Z pewnością dla wielu podmiotów z polskiej branży e-commerce podbój rynków zagranicznych nie zacznie się od hurtowej wysyłki swoich produktów, lecz od przesyłania za granice kilku sztuk oferowanego towaru. Tak, żeby przekonać pierwszych klientów lub kontrahentów. Tu również DHL Express Service Point może być idealnym wyborem. Gwarancją bezpiecznego i szybkiego transportu.

 

Jak się wydaje punkty nadania DHL Express mają przed sobą świetlaną przyszłość. Nie tylko ze względu na najwyższą jakość świadczonych usług, ale również panujące obecnie trendy społeczne oraz biznesowe. Klientów z pewnością nie zabraknie, a liczba ponad 700 punktów nadania pewnie szybko zostanie podwojona.

Kontakt Kontakt z Międzynarodowymi Specjalistami